Uczennica klasy 3e, Klaudia Dańczura zajęła I miejsce w konkursie plastycznym KOLORY NIEPODLEGŁOŚCI zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury, Klub PWD, Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze „DENAR”.

Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Elblągu uzyskał prestiżowy  Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.

Na wniosek Kapituły Konkursu Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu", Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat 75  szkołom i placówkom oświatowym. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu  znalazł się  w grupie wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu.

09 listopada 2018 roku, w przeddzień 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność Zespółu Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu spotkała się na uroczystym apelu, by wspólnie przypomnieć minione wydarzenia i uczcić tak ważną dla naszego narodu rocznicę.

O godzinie 11:11wspólnie zaśpiewaliśmy 4 - zwrotkowy hymn państwowy. Potwierdziliśmy w ten sposób nasz udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

Poniższa tabela przedstawia wyniki konkursu:
 

Miejsce

 

Klasa

Uzyskane punkty/20p.

1.

Cezary Łabuński 

4e

15

2.

Nikola Tomaszewska

1c

14

3.

Maciej Sobierajski

1b

13

Damian Stasiak

1c

13

5.

Sandra Stypuła  

3e

12

Dawid Grudkowski

4e

12

7.

Jakub Jaros 

1b

11

8.

Przemysław Szmit 

4e

10

9.

Wiktoria Kryjom

1c

9

Alina Wilk

3e

9

11.

Magdalena Karczewska 

3e

7

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 9 listopada 2018 r uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Elblągu uczestniczyli w uroczystym zasadzeniu pamiątkowego dębu ku czci generała Michała Karaszewicza-Tokarzewskiego. Nasz bohater to polski generał, który założył w 1939 roku Służbę Zwycięstwu Polski - tajną organizację konspiracyjną, która miała na celu podjęcie zbrojnej walki przeciw okupantowi. Był to zalążek Polskiego Państwa Podziemnego i pierwsza tak znaczących rozmiarów organizacja niepodległościowa działająca w czasie okupacji.

7 listopada 2018 r., w sali kina „Światowid” odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt patriotyczno-edukacyjny „Młodzież wierna tradycjom niepodległości” pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podczas spotkania wręczono nagrody uczestnikom konkursów poświęconych 100-leciu odzyskania niepodległości przez Polskę.

   
   
Facebook