08.09.2018r. przedstawiciele wszystkich elbląskich szkół spotkali się w Ratuszu Staromiejskim, by w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, zaprezentować utwór Stanisława Żeromskiego pt. "Przedwiośnie".

Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Pieczarka i Damian Karolkiewicz, a także pan Piotr Lichociński, który na scenie odczytał wybrane fragmenty rozdziału XIV.

30 listopada 2017 roku odbył się konkurs wiedzy o „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego, wpisujący się Narodowe Czytanie „Wesela” i Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
W auli, w urzekającej scenerii (nawiązującej do epoki), klasy czwarte przedstawiły inscenizacje wybranych fragmentów dzieła. Jury wyróżniło występy trzech klas, które nie tylko pięknie odczytały sceny dramatu, ale także zadbały o scenografię i choreografię.

Biblioteka szkolna zaprasza do odwiedzenia czytelni i zapoznania się z aktualną ofertą prasy branżowej.

Biblioteka szkolna we współpracy z polonistami ZSTI organizuje Konkurs Wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim, "Weselu" i Młodej Polsce z okazji Narodowego Czytania "Wesela" oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zachęcamy uczniów klas czwartych naszej szkoły do udziału w zabawie literackiej, która odbędzie się w auli szkolnej 30 listopada 2017 roku.

Regulamin konkursu

Zagadnienia

   
   
Facebook